Implanty

Implant, czyli wszczep, to nic innego jak substytut korzenia zęba. Implanty umożliwiają pełne odtworzenie funkcji i estetyki utraconego uzębienia. Implanty stosuje się u zarówno u pacjentów z pojedynczymi brakami jak i z rozległymi ubytkami zębów opierając na wszczepach kilkupunktowe mosty. Już tylko dwa implanty zapewniają dodatkowe umocowanie i stabilizację protezy całkowitej.

Implanty wszczepia się już od 40 lat. Z wieloletnich obserwacji i badań klinicznych wynika, że u osób zdrowych i niepalących wszczepienie implantów w 98% przypadków kończy się długoterminowym sukcesem.

Zabieg implantacji jest szybki i bezbolesny. Podobnie jak inne zabiegi leczenia zębów wszczepienie implantu odbywa się przy znieczuleniu miesjscowym. Lekarz nacina błonę śluzową uwidaczniając kość, przygotowuje otwórw w kości a następnie wprowadza implant i zaszywa błonę śluzową.

Integracja implantu z kością następuje średnio od 3 miesięcy (żuchwa) do 6 miesięcy (szczęka). Po tym okresie implant jest odsłaniany i formowane jest dziąsło wokół przyszłej korony. Po osiągnięciu zadowalającego efektu estetycznego, wykonuje się koronę ceramiczną zęba lub element retencyjny dla protez całkowitych. Implanty idealnie imitują naturalne zęby oraz są oparciem dla uzupełnień protetycznych, takich jak protezy czy mosty.

Implanty są znakomitym rozwiązaniem dla w przypadku:

Stosuję system XiVE® firmy DENTSPLY Friadent i Nobel Biocare .